Prihlásiť

Garážové brány Hörmann


Nový katalóg

POŠLEME VÁM

Kalkulácia

NAPÍŠTE NÁM
záručné podmienky »

Rolovacie brány

Prednosti rolovacích brán Roll Matic

  • Profil brány RollMatic je vyrobený z vysoko kvalitného, nehrdzavejúceho hliníka a sériovo vybavený modernou technikou pohonu Hörmann
  • Priestorovo úsporná konštrukcia v excelentnej kvalite Hörmann
  • Optimálne pri modernizácii
  • Osvedčená technika ťažných pružín podporuje pohon pri otváraní a zatváraní brány. Tým sa chráni technika pohonu. V prípade núdzového otvorenia je možné bránu ľahko otvoriť rukou. Dvojité vedenie lana dodatočne zaisťuje bránu proti pádu. O bezpečné zablokovanie brániace vlámaniu sa stará špeciálne usporiadanie profilov na navíjacom hriadeli
  • Sériový pohon

rolovacia_brana_rollmatic.jpg

 

 

 

 

 

 

Bezpečnostné znaky podľa európskej normy 13241-1

Technika ťažných pružín so systémom pružina v pružine. Rolovacie brány Hörmann RollMatic s dvojitými ťažnými pružinami a dvojitými drôtenými lanami zaisťujú krídlo brány pred pádom v každej polohe brány. Vďaka patentovanému systému pružina v pružine a transparentnému ochrannému puzdru nemôže zlomená pružina vyletieť a spôsobiť zranenie osôb.

Integrovaná mechanická poistka proti vypáčeniu

Špeciálna poloha lamiel na navíjacom hriadeli ako aj spojenie s pohonom zaisťujú bránu RollMatic proti násilnému vysunutiu zvonku. Tým sa výrazne sťažia pokusy o vlámanie. Manuálne otvorenie zvnútra je v prípade potreby samozrejme možné.

Ani veľké zaťaženie vetrom (do triedy 5) nedostane rolovaciu bránu Hörmann na kolená. Sériové veterné kotvy v koncoch profilov udržia bránu bezpečne vo vedení. Ďalšou výhodou je zvýšená ochrana proti vlámaniu.

Sériovo obložený navíjací hriadeľ

Obloženie dodávané sériovo v sivej farbe (podľa RAL 9002) prakticky zabraňuje zasiahnutiu do navíjacieho hriadeľa. Okrem toho chráni pri otvorenej bráne záves pred poškodením a znečistením.

Nenáročná montáž

Montáž rolovacích brán RollMatic je rýchla a jednoduchá. Bočné vodiace koľajnice, prekladová konzola a pohon sa umiestnia v priestore garáže. Potom sa záves ľahko vytiahne pomocou popruhov z pohonu na navíjací hriadeľ a fixuje sa. Nákladné nastavovacie práce nie sú potrebné.