Prihlásiť

Garážové brány Hörmann


Nový katalóg

POŠLEME VÁM

Kalkulácia

NAPÍŠTE NÁM
záručné podmienky »

Sekčné (sekcionálne) garážové brány

Sekcionálne brány

 • Komfort, ktorý nadchne, bezpečnosť, ktorá presvedčí
 • Značková kvalita z Nemecka
 • Aj v partnerskom vzhľade s domovými dverami
 • Elegantné sekcionálne brány Hörmann sa otvárajú vertikálne nahor. Tak získate viac miesta pred a v garáži a máte voľný celý prejazd.
 • Sekcionálne brány sa hodia vždy - je jedno, či je otvor Vašej garáže pravouhlý alebo skosený, či má segmentový oblúk alebo polkruhový.
 
 • 3 atraktívne povrchové úpravy:
  Woodgrain – štrukturovaný
  Silkgrain – hladký povrch
  Micrograin
 • 15 prednostných farieb a približne 200 farieb podľa škály RAL
 • Tri hrúbky panelu, jedna kvalita
 • Harmonický celkový dojem

 

Jednostenné brány LTE sú najvýhodnejším variantom, ideálne pre voľne stojace garáže, ktoré nepotrebujú žiadnu tepelnú izoláciu.

 

 


Dvojstenné brány LPU poskytujú najlepšiu tepelnú izoláciu. Odporúčajú sa v tom prípade, ak chcete garáž využívať napríklad ako domácu dielňu alebo ak chcete znížiť Vaše náklady na energiu. Lamely s hrúbkou 42 mm sa postarajú o väčšiu stabilitu a príjemne tichý chod. Tiež sú v ponuke lamely s hrúbkou 67 mm s vynikajúcou tepelnou izoláciou - LPU67.

 

 

 

 

 

 

LTH_Nordic_Pine.jpg

 LTH brány z panelov z masívneho dreva sa vynikajúco                                                          hodia pre drevodomy alebo budovy s mnohými                                                                  drevenými prvkami, ako napr. priehradová konštrukcia                                                                alebo fasádne prvky.

 


Nadčasový dizajn – prelisy

Dizajn: 

 • prelis S - typ LPU, LTE
 • prelis M - typ LPU, LTE
 • prelis L - typ LPU
 • kazeta - typ LPU, LTE

Úzky prelis S

Úzky, vodorovný prelis S je klasikom medzi garážovými bránami. Vo firme Hörmann dostanete prelis S v prémiovej kvalite.
Viditeľný dôkaz: absolútne rovnomerný vzhľad prelisu. Oproti konkurencii sú vo firme Hörmann odstupy prelisov vždy rovnaké.

Prelis S je vhodný pre jednostenné a dvojstenné oceľové brány.

Homogénne pôsobiaci celkový optický dojem vďaka precíznemu kvalitnému zhotoveniu so skoro neviditeľnými prechodmi lamiel. 

Stredný prelis M

Sotva Vám nejaké brány ponúknu taký veľký výber typov, ako brány s prelisom M. Svojimi čistými líniami sa tento vzhľad dobre hodí k modernej architektúre. Pomocou farby a povrchovej úpravy podľa želania účinne podčiarknete celkový dojem Vášho domova.

Prelis M sa používa pri bránach LTE 42 a EPU 40/LPU 42.

Veľký prelis L

Jedinečný vzhľad brány pre jedinečný domov. Prelis L zvýrazňuje svojou suverénnou eleganciou mimoriadnu architektúru.
Samozrejme vrátane všetkých výhod prameniacich z komfortu a bezpečnosti, ktoré ponúka sekcionálna brána Hörmann.

Či už v decentnej bielej alebo v niektorej z mnohých farebných možností, umocňuje nová povrchová úprava Micrograin prostredníctvom jemného líniového profilu zreteľnú pôvabnosť brán s prelisom L.

Bezpečnosť sekcionálnych garážových brán

Bezpečnosť proti vlámaniu

Nevítaní hostia nemajú žiadnu šancu. Ak je garážová brána zatvorená, zapadne poistka proti vypáčeniu automaticky do dorazu vodiacej koľajnice, brána je okamžite pevne zablokovaná a tým chránená voči vypáčeniu. Toto blokovanie funguje čisto automaticky a zostáva preto, v porovnaní s konkurenčnými pohonmi, účinné aj pri výpadku prúdu. 

Automatické sekcionálne brány Hörmann sú kvôli ich bezpečnosti preskúšané a certifikované podľa smernice TTZ " zabezpečenie proti vlámaniu pre garážové brány" inštitútom TÜV.