Prihlásiť

 


Nový katalóg

POŠLEME VÁM

Kalkulácia

NAPÍŠTE NÁM
záručné podmienky »

20 miliónov predaných okien a dverí

ico_13_INT_Bildwelt_Internorm_Image2011_8_rdax_800x534.jpg

Internorm oslavuje: v polovici júla 2012 dosiahla popredná značka okien v

Európe rekord: 20 miliónov predných okien a dverí! Úspešný rodinný podnik

s viac ako 1.850 zamestnancami sa naďalej uberá správnym kurzom. S novými

výrobnými linkami v pobočkách Traun a Lannach stúpne denná kapacita výroby

do konca roku 2012 zo 4.000 na 4.500 jednotiek. 13. júl 2012 je v kalendári

poprednej značky okien v Európe vyznačený na červeno: Je to deň, kedy sa

vyrobilo 20-miliónte okno.

 

„Jubileum, na ktoré sme veľmi hrdí, teší sa Internorm- spoluvlastník a člen predstavenstva Christian Klinger. „20 miliónov predaných okien a dverí hovoria jasnou rečou: Internorm stavia na kvalite a dôvere. To ukazuje, že zameranie našej filozofie na vysokokvalitné výrobky, dôslednú inovatívnu ofenzívu a cielené budovanie nášho trhu a siete našich obchodných partnerov, poukazuje na správny smer. Týmto tempom budeme pokračovať.“
Internorm vyrába ročne viac ako 900.000 okenných a dverných jednotiek v troch výrobných pobočkách Traun, Sarleinsbach a Lannach. To zodpovedá dennému množstvu výroby 4.000 jednotiek. Do konca roku 2012 má toto množstvo vzrásť o 7 %, čím bude produkovaná ročná kapacita cca 960.000 jednotiek. Okrem budovania obchodných trhov investuje Internorm výrazne v oblasti výroby a noviniek: Na pobočke v Traune bola spustená dodatočná výrobná linka pre nový plastový okenný systém KF 500, v štajerskej pobočke Lannach zvýši centrum na obrábanie dreva dennú výrobnú kapacitu z 800 na 1.000 jednotiek drevo/hliníkových okien. V Lannachu vznikne okrem toho výrobná linka pre drevo/hliníkové zdvižno-posuvné dvere ako aj výrobná linka pre malé série, kde bude možné uspokojiť špeciálne požiadavky architektov.


V predchádzajúcich ôsmich rokoch investoval Internorm viac ako 180 miliónov Euro do produktových noviniek, výrobných technológií a výstavby pobočiek. V rovnakom čase sa zvýšil počet zamestnancov z 1.496 (2005) na aktuálne viac ako 1.850. „Záujem o výrobky s vysokou kvalitou stále rastie – s našou novou generáciou vysoko tepelnoizolačných a zároveň dizajnových okien a dverí ponúkame zákazníkom s vysokými nárokmi taký výber, ktorý je na európskom trhu okien jedinečný“, informuje Klinger.

Internorm je najväčšia medzinárodne činná značka okien v Európe a zamestnáva viac ako 1.850 pracovníkov. 20 miliónov okenných jednotiek – 100 percent „Made in Austria“ – opustilo doteraz výrobné závody v Traune, Sarleinsbachu a Lannachu. Od zrodenia plastových okien až po dnešné High-Tech- a High-Design- inovácie určuje Internorm celoeurópske kritéria. Spoločne s viac ako 1.250 obchodnými partnermi v 20 krajinách buduje firma naďalej svoju poprednú pozíciu na trhu v Európe. K palete výrobkov patria okrem okenných a dverných systémov aj systémy na ochranu proti slnku a hmyzu.