Prihlásiť

Tieniaca technika


Nový katalóg

POŠLEME VÁM

Kalkulácia

NAPÍŠTE NÁM
záručné podmienky »

Interiérová tieniaca technika

Prvky interiérovej tieniacej techniky síce zamedzujú prístupu svetla hlbšie do miestnosti, čím chránia zariadenie interiéru pred škodlivým UV žiarením a zamedzujú oslneniu osôb, ale iba veľmi obmedzene bránia prehrievaniu interiéru. Vo väčšej miere sa používajú pre zabezpečenie intimity a ako dekoračné prvky pre dotvorenie atmosféry interiérov. 

Kazetové závesy (japonské posuvné steny, panelové závesy)

  • S-2000_08.jpg
    Markilux S-2000
  • S-1000_01.jpg
    Markilux S-1000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLISSÉ

Plissé - textilné plissé clony sú zrejme najvhodnejším prvkom pre riešenie tienenia rôznych atypických plôch, ale vďaka širokej škále farieb a vzorov môžu byť vhodným prvkom do každého interiéru. Výhodou tohto typu žalúzií je možnosť použitia pre atypické plochy (šikmé i oblúkové) aj pre zvislé plochy. Interiér napr. zimnej záhrady môže tak byť zjednotený jedným typom tienenia. Tieniace materiály pôsobia príjemne a opticky zjemňujú interiér. Pre potrebu tienenia veľmi exponovaných plôch sú v ponuke látky s perleťovou, hliníkovou alebo teflónovou vrstvou na rubovej strane, ktoré zvyšujú účinok odrazu slnečného svetla a tým bránia nadmernému prehrievaniu interiéru.

PANELOVÉ POSUVNÉ STENY

Panelové posuvné steny - niekedy tiež nazývané "Japonské panelové posuvné steny" sú moderným typom tienenia, ktoré si získalo popularitu predovšetkým pre svoj jednoduchý minimalistický vzhľad a možnosť tienenia veľkých presklených plôch.

Systém sa skladá z nosnej koľajničky (vodiaceho profilu) s minimálne dvomi alebo viacerými dráhami a do nich vsunutých posuvných líšt, na ktoré je najčastejšie prostredníctvom suchého zipsu pripevnený tzv. panel, ktorý ja na spodnom konci vybavený záťažovou lištou.

Panel je pás vyrobený z vhodného textilného materiálu alebo aj z japonského ryžového papiera tzv. Washi, s dostatočnou tvarovou t stabilitou a tuhosťou. Použitie tenkých textilných materiálov je síce možné, ale neodporúča sa, nakoľko sa takéto panely deformujú a nevyzerajú esteticky. Najvhodnejšími materiálmi sú látky určené pre textilné rolety, alebo materiály typu screen.