Prihlásiť

Tieniaca technika


Nový katalóg

POŠLEME VÁM

Kalkulácia

NAPÍŠTE NÁM
záručné podmienky »

Nadokenné rolety

schlotterer_resa_rez.jpg

Nadokenné rolety sa osadzujú zároveň s oknami, na ktoré sú špeciálne pripevnené. Box rolety je umiestnený v interiéri, čo zabezpečuje prístup k rolete a k jeho mechanizmu.

  • Vynikajúce tesnenie medzi roletou a oknom
  • Systém vhodný pre pasívne domy
  • Ideálne riešenie pri novostavbách

Spôsoby ovládania:

Jednoduché ovládanie rolety je zabezpečené pomocou manuálneho alebo elektrického ovládania:

  • eletronické ovládanie diaľkovým ovládačom
  • prostredníctvom vypínača
  • ovládanie kľukou
  • retiazkové ovládanie

Profily lamiel


plastové PVC 37/8, PVC 52/14

hliníkové izolované ALU 37/8, ALU 52/14Rolety neplnia len svoj hlavný účel, ktorým je tienenie proti slnku, ale majú aj veľa ďalších výhod:
 

Zníženie prestupu tepla

Konštrukčne sú rolety navrhnuté i z hľadiska dnes veľmi diskutovanej témy: úspory energie na vykurovanie. S použitím gumového tesnenia dosiahnu prekvapivých výsledkov. Na druhú stranu oceníte výhody predokenných roliet aj v horúcich dňoch a to tým, že zabránia prenikaniu tepla do vášho bytu alebo domu.

Rolety zlepšujú hodnoty prestupu tepla súčasných okenných systémov až o 25 %.

 

Zvukotesnosť - celkové odhlučnenie

Veľkou výhodou roliet je predovšetkým to, že materiál lamiel je hliník vyplnený polyuretanovou penou. Samozrejme najvýraznejší efekt spoznáte v budove blízko hlavnej komunikácie, vo veľkomeste, atď.

 

Vynikajúce farebné zladenie

Rolety si môžete vybrať v 6 štandartných odtieňoch a okrem toho z viac ako 500 farieb vzorkovníka RAL. Lakovanie je práškové a následne sú boxy aj lamely žiarovo vypálené. Stálofarebnosť, životnosť. Ďalej môžeme rolety potiahnuť renolitovou fóliou, ktorú si vyberiete z nášho rozsiahleho vzorkovníku.

Kastlíky VORO sú k dispozícii vo všetkých RAL farbách.

 

Zaistenie absolútneho súkromia

Je jednou z najväčších predností predokenných roliet. Vaše súkromie je ochránené voči očiam zvedavcov a susedov. K tomu pripočítajte aj kvalitnú zvukovú a tepelnú izoláciu.


Zabezpečenie proti zlodejom


Vyspelým systémom lamiel, ktoré sú vysoko odolné voči mechanickému porušeniu a tým chráni Váš dom pred nezvanými návštevami. Hliník je tvrdený a spojenie so zámkami veľmi pevné vďaka čomu je Vaša bezpečnosť zaručená.

Je možná aj dodatočná montáž sieťok (rolovacej, otváravej či posuvnej).