Prihlásiť

 


Nový katalóg

POŠLEME VÁM

Kalkulácia

NAPÍŠTE NÁM
záručné podmienky »

Aj najlepšie okná/dvere sú len také dobré ako ich montáž

Montáž výrobku od našich partnerov INTERNORM, okná, dvere, Eclisse, pre dvere, Hörmann, garážové brány, Hella, rolety, žalúzie. Vám zabezpečia profesionálny montažníci.
Len školení Internorm partneri a odborní obchodníci Vám garantujú dodržanie platných pravidiel techniky - napr. RAL montáž. Na čo musíte dbať pri montáži?

Teplota a vlhkosť v miestnosti: spojenie okno/múr musí byť po obvode z vnútornej strany uzatvorené vzduchotesne. Toto zabraňuje, aby sa do škáry dostala vlhkosť a teplý vzduch, a po ochladnutí vznikol kondenzát a pleseň.

Tepelná a zvuková izolácia: strednú vrstvu napájacej škáry je potrebné úplne vyplniť izoláciou; ktorá preberá tepelnú a zvukovú ochranu, ale nie utesnenie pred vetrom a vlhkosťou.

Vonkajšia teplota vzduchu, dážď, vietor a pod.: spojenie okno/múr musí byť po vonkajšom obvode utesnené voči vetru a nárazovému dažďu. Ak aj napriek tomu zvnútra preniká vlhkosť, musí mať možnosť uniknúť von cez tesnenie (= difúzne otvory).

Vlastná váha: prenášanie váhy sa uskutočňuje cez nosné podložky, upevnenie cez rámové kolíky alebo múrové kotvy. Odstup upevnenia je závislý od materiálu rámu. Klincovanie nezodpovedá stavu techniky!

Posuv rámovej konštrukcie/stavby: deformácia namáhaním vetrom a úžitkovým zaťažením, teplotou podmienené zmeny dĺžky, konštrukčne podmienené prehnutia z výroby (špeciálne pri veľkých otvoroch).

Príručka pre záruky a údržbu
Hoci funkčnosť okien a dvier závisí hlavne od správnej montáže, o správnu starostlivosť a údržbu sa môžete postarať sami. Dôležité tipy a pokyny nájdete v našej Príručke pre záruky a údržbu, ktorú dostanete priamo s Vašimi Internorm-produktami, resp. môžete o ňu požiadať u Vášho odborného predajcu Internorm. Rád Vám tiež ponúkne profesionálnu kontrolnú údržbu.
Pre zachovanie bezchybného povrchu, ľahko ovládateľného kovania a dobre priliehajúceho tesnenia Vám odporúčame Internorm-Špeciálne ošetrovacie produkty pre plastové a hliníkové povrchy, kovania a tesnenia, ktoré sú k dostaniu u Vášho odborného predajcu Internorm. So správnym ošetrovaním a údržbou Vám budú kvalitné produkty od Internormu robiť radosť po celý život.