Prihlásiť

 


Nový katalóg

POŠLEME VÁM

Kalkulácia

NAPÍŠTE NÁM
záručné podmienky »

Cenné rady pre novostavbu

Pred založením novostavby v spolupráci s našimi partnermi INTERNORM, okná, dvere, Eclisse, pre dvere, Hörmann, garážové brány, Hella, rolety, žalúzie. Vám poskytneme vzácne rady.

Orientácia okien
Pre ideálne využitie slnka, orientujte Vaše okná predovšetkým na juh, západ a východ. Veľké okenné plochy orientované na juh, vytvárajú dobrú energetickú bilanciu a prinášajú do Vašich priestorov svetlo a život. Aby sa zabránilo prehrievaniu miestností, mala by sa už pri projektovaní zohľadniť proti slnečná ochrana. Dodatočne môžu byť integrované aj systémy proti hmyzu.

Orientácia dvier
Pamätajte na to, že vchodové dvere je treba osadiť tak, aby boli chránené pred poveternostnými vplyvmi. Pri južnej orientácii dvier s tmavým povrchom môžu vzniknúť na nechránených miestach veľmi vysoké teploty povrchu, ktoré môžu viesť k funkčným problémom. Pri orientácii dvier na západnú stranu je nutné myslieť na to, že dvere musia byť dostatočne chránené pre nárazovým dažďom.

 Stavebné otvory a stanovenie rozmerov

Okná
Šírka okna: stavebný otvor mínus 20 mm/Výška okna: stavebný otvor mínus 50 mm. Šírka balkónových dvier: stavebný otvor mínus 20 mm/Výška balkónových dvier: vzdialenosť spodnej hrany prekladu po hornú hranu konečnej podlahy mínus 10 mm.

Vchodové dvere
Šírka vchodových dvier: stavebný otvor mínus 20 mm. Výška vchodových dvier: vzdialenosť spodnej hrany prekladu po hornú hranu konečnej podlahy mínus 10 mm; pre použitie normovaných veľkostí je potrebná šírka stavebného otvoru 1.100 mm a výška stavebného otvoru 2.130 mm.