Prihlásiť

 


Nový katalóg

POŠLEME VÁM

Kalkulácia

NAPÍŠTE NÁM
záručné podmienky »

Certifikáty pre pasívne domy

[Nízkoenergetický dom]
Pod "Nízkoenergetickým domom" sa rozumie dom, ktorý má ročnú spotrebu energie na vykurovanie 30-70 kWh/m?a. So zodpovedajúcimi sklami dosiahnu všetky okenné systémy Internormu nízkoenergetický štandard.

[Pasívny dom]
"Pasívny dom" označuje budovu s príjemnou klímou, ktorú je možno dosiahnuť bez bežného vykurovacieho systému. Toto predpokladá, že ročná spotreba vykurovacieho tepla neprekročí 15 kWh/m?a. Názov je odvodený od podstaty využitia existujúceho tepla zo slnečného žiarenia prenikajúceho cez okná ako aj prenosu tepla zo spotrebičov a obyvateľov, ktorá v objekte udrží príjemnú izbovú teplotu počas vykurovacieho obdobia. Zvyšková potreba tepla vzniká zohriatím vzduchu cirkulujúceho cez existujúci vetrací systém. Podľa nemeckej Vyhlášky o tepelnej ochrane z roku 1995 spotrebujú pasívne domy o 80 % menej vykurovacej energie ako novostavby.

Okná pre pasívne domy by mali vykazovať hodnotu Uw pod 0,8 W/m?K pri zasklení Ug = 0,7 W/m?K a hodnotu g okolo 50 %. Internorm ponúka okná a dvere pre pasívne domy v materiáloch plast a drevo/hliník. Okenné systémy Internormu EDITION passiv, EDITION passiv fixné zasklenie, EDITION 4 passiv, EDITION 4 passiv vetro-dizajn, VARION 4 passiv a vchodové dvere SELECTION sú certifikované Inštitútom pre pasívne domy v Darmstadte ako „Komponenty vhodné pre pasívne domy“.